Ośrodek Korab

Ośrodek Korab

Podstawowe informacje

Termin Pok. standard
06-11-2021 - 19-11-2021 1850
21-11-2021 - 04-12-2021 1750
06-12-2021 - 19-12-2021 1650
21-12-2021 - 03-01-2022 * (z Balem Sylwestrowym) 2550

OŚRODEK REHABILITACYJNO-SANATORYJNY
to trzypiętrowy budynek, wyposażony w windę. Położony przy samej promenadzie w centrum nadmorskiej dzielnicy Świnoujścia, 150 m od morza i przepięknej nadmorskiej plaży. W odległości 150 m od ośrodka znajduje się przystanek autobusowy linii miejskiej i do Niemiec (do granicy polsko-niemieckiej jest ok. 3 km) oraz poczta. POKOJE – 1, 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym wyposażone w radio, TV, telefon, czajnik. We wszystkich pokojach o podwyższonym standardzie znajduje się lodówka.

TURNUSY 14 DNIOWE
Każdy turnus rozpoczyna się śniadaniem dnia pierwszego i kończy się kolacją dnia ostatniego. Uczestnicy turnusu zobowiązani są do opuszczenia Ośrodka do godz.20.00 dnia ostatniego.

Przedprzyjazd (noc poprzedzająca dzień rozpoczęcia turnusu) - zakwaterowanie od godz. 14:00 bezpłatne. Nocleg po turnusie* 50 zł od osoby, a w sezonie 70 zł od osoby (sezon 02.06.-25.08.2021r.) Wszystkim uczestnikom turnusu zapewniamy nieodpłatny program ,między innymi: dwa wieczorki taneczne przy zespole muzycznym, wycieczki piesze, wycieczki rowerowe, spacery z kijkami (Nordic Walking), wycieczkę autokarową, imprezy oświatowo-kulturalne, zajęcia prowadzone są przez kierownika KO i pod jego nadzorem. Staramy się, aby każdy uczestnik turnusu miał przynajmniej 6 godzin zajęć dziennie organizowanych przez Ośrodek. Turnusy prowadzone są zgodnie z ustawą. Lekarz i pielęgniarka są do dyspozycji gości. Staramy się, aby każdy uczestnik turnusu miał przydzielone trzy zabiegi w dni robocze – oprócz pierwszego i ostatniego dnia trwania turnusu (o ilości i rodzaju zabiegów decyduje lekarz Ośrodka a ilość uzależniona jest od stanu zdrowia pacjenta). Podczas wizyty lekarskiej uczestnicy muszą posiadać: informację o stanie zdrowia i przyjmowane leki w oryginalnych opakowaniach (na cały pobyt), dowód osobisty. Osoby, które mają wypisy lekarskie z innych pobytów w naszym Ośrodku powinny zabrać je ze sobą.

TURNUSY 10 DNIOWE
Każdy turnus rozpoczyna się śniadaniem dnia pierwszego i kończy się kolacją dnia ostatniego. Uczestnicy turnusu zobowiązani są do opuszczenia Ośrodka do godz.20.00 dnia ostatniego. Przedprzyjazd (noc poprzedzająca dzień rozpoczęcia turnusu)-zakwaterowanie od godz 14:00 bezpłatne. Nocleg po turnusie* 50 zł od osoby a w sezonie 70 zł od osoby (sezon 02.06.-25.08.2021r.).

Wszystkim uczestnikom turnusu zapewniamy nieodpłatny program, między innymi:

wieczorek taneczny przy zespole muzycznym, wycieczki piesze, wycieczki rowerowe, spacery z kijkami (Nordic Walking), wycieczkę autokarową, imprezy oświatowo-kulturalne.

Program uzależniony jest od planu ramowego turnusu 14-dniowego.

Ośrodek posiada do dyspozycji gości: rowery, kijki (Nordic Walking), gabinety zabiegowe, gabinet lekarski, salkę rehabilitacyjną, świetlicę, stołówkę, windę, parking płatny, monitorowany, niestrzeżony.

Dla uczestników turnusu przewidziany jest jeden zabieg przydzielony przez pracownika rehabilitacji. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych zabiegów w bazie leczniczej Ośrodka.


REHABILITACJA
diadynamik, galwanizacja, jonoforezy lekowe i fonoforezy, ultradźwięki, sollux, magnetoterapia, masaż wibracyjny, gimnastyka zbiorowa, gimnastyka indywidualna, krioterapia punktowa, masaż leczniczy kręgosłupa (mechaniczny), inhalacja solankowa, lampa polaryzacyjna BIO-V, laser, wirówki, okłady borowinowe, gimnastyka poranna - zgodnie z ramowym programem turnusu.

REKREACJA
rowery, kijki (Nordic Walking), leżaki i parawany, sto- łówka, salka rehabilitacyjna, świetlica, parking płatny monitorowany.

DODATKOWE OPŁATY - ZAKWATEROWANIE W SKRZYDLE „B”:

  • pokój 1-os – 300 zł
  • pokój 2-os – 100 zł/os
  • pokój 3-os –50 zł/os
UWAGI:
  • Nie udzielamy ekwiwalentu w formie „suchego prowiantu” za niewykorzystane świadczenia żywnościowe.
  • Skrócenie pobytu z nieudokumentowanych przyczyn losowych, nagły wyjazd powoduje zastosowanie cennika komercyjnego, doliczamy jedną dobę hotelową i trzy dni żywieniowe.
  • Osoby nie posiadające grupy inwalidzkiej (stopnia niepełnosprawności) - dopłata 100 zł od osoby.
  • Parkowanie samochodu 140 zł za cały turnus (po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej, parking monitorowany niestrzeżony, mamy około 15 miejsc postojowych. Od 01 maja do 30 września w dzielnicy nadmorskiej obowiązuje strefa płatnego parkowania.

Schorzenia objęte wpisem „OD"
narząd ruchu, w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, upośledzenie umysłowe, układ krążenia, choroby psychiczne, schorzenia neurologiczne.

Pozostałe ośrodki